Filtreleme sistemi VITO® XM 75 litrelik, tüm fritöz, kazan ve yağ haznelerinde kullanılabilmektedir. En mükemmel sonuç için ise filtreleme sisteminin VITO® Oiltester ile kullanıldığı kombinasyondur. Yağ filtreleme sistemi gıda ile teması uygun paslanmaz çelikten yapılmıştır ve bu sebeple toplu yemek üretim tesisleri için mükemmel bir kullanıma sahiptir. HACCP kuralları ve yemek sektörü yönergelerinin tüm gereksinimlerini karşılamaktadır.

Teknik Özellikler:
Filtreleme Performansı: 30l/dk
Filtreleme: 5µm
Parçacık Alımı: 10,7kg
Devir Süresi: 35l/dk
Depo: 75l
Ağırlık: 55,8kg
Derece: Max. 200 °C
Ürün: Paslanmaz Çelik
Parçacık Filtresi: Selüloz FDA-CFR 21

Açıklama

Gezdirilebilen yeni yağ filtreleme sistemi olan VITO® XM, VITO® yağ filtreleme sistemi ile ürün gamını genişletmiş durumdadır.
Bu ürün hem türbin hem de pompaya sahip olan yeni ve inovativ bir vakum filtreleme teknolojisidir.
Bu yeni teknoloji sadece yağın filtrelenmesini sağlamakla kalmayıp aynı zamanda yağ haznesinin temizlenmesini de sağlamaktadır.
Türbinle oluşturulan vakumlama sayesinde yağın tamamı içerisindeki zararlı partiküller ve atıklarla beraber emilir ve sonrasında da filtrelemeye başlanır.

Partiküller filtrede tutulurken temizlenmiş yağ bir haznede toplanır. Filtreleme esnasında 5 mikron mertebesine kadar olan partiküller tutulur ve bunlar daha sonra filtre ile beraber atılabilir. Pompa vasıtasıyla temizlenmiş yağ fritöz, yağ haznesine veya başka bir hazneye basılır.

Diğer ürünlerinde olduğu gibi VITO® XM’ de kızartma yağı sarfiyatınızı ve maliyetinizi % 50’ ye varan şekilde azaltabilmektedir. Yağın kullanım ömrünü uzatmasının yanında yanmış karbonları ve acımsı yanık maddeleri de filtrelemesi neticesinde kızartılmış ürünün tadı ve kalitesi de daha iyi hale gelmektedir. VITO® ürünlerini kullanarak sadece yağ sarfiyatı ve parasal tasarruf sağlamakla kalmayıp, yüksek sıcaklıklarda bile yapılabilen otomatik filtreleme sistemiyle iş ve zaman olarak ta ciddi bir kazanım sağlayabileceksiniz.