Rosio Ozon Master, geniş alanlarda ( 200m² ila 500 m²) fayda sağlamaktadır. Özellikle endüstriyel kullanım için geliştirilmiştir.

Hayvancılık tesislerinde, solunan havanın kalitesini artırırken, havadaki mikrop ve bakterilerin yok edilmesini sağlar. Bu sebeple enfeksiyon oluşma riskini azaltmaktadır. Hayvanların daha sağlıklı beslenmesine destek olur. Hayvanların hastalanma riskini azalttığı gibi, daha az ilaç ve aşı kullanılmasına ortam sağlar.

Hayvansal ürünlerin paketleme aşamalarında, soğuk hava depolarında da aynı işlevler ile kullanımı önerilmektedir.Kesimhanelerin sterilizasyonun sağlanması konusunda da Rosio Ozon Master ile ozonlanmış su harika bir çözüm sunar.

Ayrıca otellerde ve benzer tesislerde de ortam sterilizasyonu sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Sigara kokusu, halı kokusu, kırtasiye kokusu ve benzer kokuların giderilmesini sağlar. Havadaki tüm bakterileri, mikropları ve mantar sporlarını öldürür.

Otel odalarının temizliği ve sterilizasyonu için kullanılabildiği gibi restoranlarda da kullanılmakta olan Ozon Master, mutfaktaki yoğun yemek kokusunun giderilmesi ve genel olarak solunan havanın kalitesini artırmak, ortam havasını sterilize etmek için harika bir üründür.

Ozon teknolojisi ile hava temizleme yöntemi kalıntı bırakmaz ve organik bir tepkime sonucu oluşan bir etkidir. Fakat temizleme sürecinden üretilen ozon direk solunuma uygun olmadığından mekanlarınız da hava temizliğini gerçekleştirirken, cihaz çalışırken ortamda bulunmanız önerilmez. Bunun sebebi ozonun direk solunuma uygun olmamasıdır.

Rosio Ozon Master’ın timer özelliği sayesinde çalışma saatleri ayarlanabilmektedir. Örneğin evinizin ya da ofisinizin havasını temizlemek için ayrılırken çalıştırmanız yeterlidir. Çalışma süresi tamamlanınca Rosio Ozon Master kendiliğinden kapanacaktır.

Rosio Ozon Master, tıbbi cihaz değildir.