Kiehl Parketto Care – Parke Bakım ve Temizliği

Perdahlama gerektirmeksizin göz alıcı, pürüzsüz bir parlaklık bırakır. Uzun ömürlü ve kirlenmeye karşı dayanıklıdır. Kaymayan bir yüzey sağlar. Hem seyreltilerek hem de seyreltmeden kullanılabilir.

Açıklama

İçindekiler : Non-iyonik yüzey etkin maddeler, anti-metalize polimer çözeltileri (TBEP içermeyen), polietilenmum, katkı maddeleri, esanslar. pH-değeri (konsantre): 7,5 pH-değeri (kullanıma hazır solüsyon): yaklaşık 7

Kullanım Alanları : Su geçirmez ahşap zeminler ve cilalanmamış parke zeminlerin bakımı ve kaplamasında kullanılır. Şayet ürünü cilalanmamış parke üzerinde kullanacaksanız lütfen önce yapışkanlık testi uygulayınız. Mumlanmış ya da yağlanmış ahşap yüzeylerde kullanılmamalıdır.

Kullanım Şekli : Yeni döşenmiş ahşap zeminler (yerinde su geçirmez yapılmış) üretici tarafından tavsiye edilen kuruma süresince (genellikle 8-14 gün) sadece kuru temizlemeye (süpürme) tabi tutulmalıdırlar. Ürünü uygulamaya başlamadan önce, zemindeki tozlar hafif nemli bir bezle temizlenmelidir. İnatçı kirler için Kiehl-Parketto-clean Konsantre kullanınız.
Ağır derecede yıpranmış ahşap yüzeyler öncelikle mekanik kuru temizleme işleminden (döner başlıklı zemin makinesi, vakumlama ünitesi, Kiehl-Legno-Pad vs. kullanarak) geçirilmelidirler. Makineyi satıh üzerindeki kirleri çözene ve zemin tamamen temizlenip düz bir görünüm kazanana kadar dairesel hareketlerle çalıştırın. Son olarak geride kalan tozları hafif nemli bir bezle temizleyin.

Kaplama: Kiehl-Parketto-care uygulamasından önce zeminin temiz ve kuru olması ve cila, mum, silikon ve toz gibi öğelerden arındırılması şarttır. Kullanmadan önce iyice çalkalayın! 250 ml kadar ürünü seyreltmeden zemine dökün ve 10 metrekarelik bir alana ince bir tabaka halinde ve üstüste gelecek şekilde düz bir Paspas ya da bez yardımıyla yayın. Üst üste gelen katlarla çalışmaya devam edin. Sathın yapısına göre, 90 dakikalık aralıklarla 1-2 katlık uygulama gerekebilir. Sadece kuru katmanların yıpranmaya dayanıklı koruyucu bir kaplama oluşturacağı unutulmamalıdır.

Aralıklı bakım: Yaklaşık olarak 250 ml ürünü 8 litre soğuk suyla seyreltin. Paspası temzileme solüsyonuna daldırın, iyice sıkın ve yüzeyi silerek temizleyin. Yüzeyde su kalmamasına dikkat edin!

Kaplamanın aşınmış bölgelerini restore etmek için Sprey perdahlama: 1:1 oranında soğuk suyla seyreltin, Sprey kutusu ve yüksek devirli makineyle (yaklaşık 1,000 r.p.m.) çalışın.

Cilalama: Yüzeyin cilalanması (yaklaşık 1,000 r.p.m. devir ile), bakım özelliklerini yoğunlaştırır, ayak izlerini elimine eder ve kaymazlık sağlayarak dayanıklılığı arttırır.